• 1
  • 2

מי גאון של אמא? (ביקורת מס' 4)


"ספרי ילדים מצחיקים לפורים: "מי גאון של אמא?" של סיימון ג'יימס כתוב בשני רבדים שונים: באחד, הפונה לילדים בגיל הגן, מתוארת סיטואציה אבסורדית ומאוד משעשעת של תינוק בן יומו שרק יצא מן הבטן וכבר יודע לקרוא. שבועיים אחר כך הוא מנתח בבית חולים ולבסוף אפילו טס לחלל. ברובד השני, הפונה להורים של אותם ילדים, קיימת ביקורת עליהם עצמם. באותו טון משתעשע מתארת המספרת את הימים שלפני הלידה: "לפני שנולד התינוק למשפחת גאון, אמא גאון היתה עסוקה מאוד. כל לילה היא קראה בקול רם לתינוק שבתוך הבטן שלה. במשך היום היא השמיעה לתינוק שלה מוזיקה ושפות זרות באוזניות. אמא ואבא גאון רצו להבטיח שהתינוק שלהם יהיה חכם מאוד".

מאת: רונית רוקאס, עכבר העיר אונליין, 24 לפברואר 2010.

לקריאת הביקורת במלואה לחצו כאן

 
 

מי גאון של אמא? (ביקורת מס' 5)


"למה? בגלל ההומור והיפוך התפקידים בין תינוק להוריו, ובגלל המראה המוצבת מול פניהם של הורים שאפתנים מדי, שבמקום להעניק לתינוק החמוד שלהם את מה שהוא באמת זקוק לו
(חיבוקים, ליטופים וכיווצ'וצי'ים), הם מנסים ללמד אותו צרפתית עתיקה ואף מציקים לכל הסביבה בהתפארויות על גאוניותו של המסכן הקטן."
 
מאת: חנה גולדברג, ספרי הילדים שאסור להחמיץ,  parents הורים, ynet,  23.4.10

לקריאת הביקורת במלואה לחצו כאן

 
 

מי גאון של אמא? (ביקורת מס' 6)


"המלצות ספרי ילדים לשבוע הספר העברי:
כל אמא חושבת שהבן שלה הכי גאון בעולם כולו. אבל במשפחת גאון נולד תינוק גאון אמיתי. יום אחרי שהגיע הביתה מבית החולים, מצאה אותו אמא קורא עיתון, אח"צ הוא עזר לאבא לתקן את המכונית ובאותו ערב כבר אמר את המילים הראשונות שלו.
מרגע זה, אי אפשר היה לעצור אותו, התפתחותו היתה כמו מהירה שהוא קיבל הזמנה ממרכז החלל לבוא לעזור במשימת חלל חשובה. ושם בחלל החיצון הגדול הבין פתאום תינוק גאון שהוא רוצה את ...אמא!"

מאת: ורד שלאוזר-איזה, אתר קינדרלנד.

לקריאת הביקורת במלואה לחצו כאן

 
  • 1
  • 2